چگونه دستگاه پولشمار خود را تمیز کنیم؟

9 / 10
از 6 کاربر
چگونه دستگاه پولشمار خود را تمیز کنیم؟
شرکت های بزرگ و کوچک از دستگاه های پولشمار بسیاری برای سرعت بخشی به شمارش پول حاصله و افزایش دقت آن استفاده می کنند. دستگاه اسکناس شمار در هر صنعت و تجارتی مورد استفاده قرار می گیرد. دستگاه پول شمار، سرعت شمارش اسکناس را افزایش می دهد و در کنار آن روند شمارش را نیز ساده تر می کند اما این بین با وجود تسریع کردن شمارش، گرد و غبار ناشی از شمارش به مرور زمان انباشته می شود و روی عملکرد دستگاه اسکناس شمار تاثیر می گذارد. روی هم رفته خود اسکناس کثیف است و مجموع این اوصاف در روند شمارش خلل ایجاد می کند برای مثال سبب شمارش اشتباه، نشماردن و بیرون انداختن اسکناس می شود.
خلاصه، داخل دستگاه پولشمار کثیف می شود و آنچه از دستگاه پولشمار انتظار می رود انجام نمی شود. بیشتر افراد اجازه می دهند تا دستگاه اسکناس شمار انقدر کثیف شود تا مشکل به وجود بیاید. شاید دستگاه پول شمار، کلاس کاریتان را افزایش دهد اما گهگاهی نیاز به مراقب و رسیدگی دارد. زمانی که به دستگاه پول شمار رسیدگی می کنید درواقع به افزایش طول عمر پول شمار و هم چنین کارایی بهتر و دقیق تر آن کمک می کنید.نگهداری
همیشه برای استفاده از دستگاه پولشمار جدید کمی با مشکل روبرو می شویم حتی اگر در گذشته با دستگاه های اسکناس شمار بسیاری کار کرده باشیم، نمونه جدید، باز کارکردی متفاوت خواهد داشت. خودتان را با دستگاه آشنا کنید، دفترچه راهنما را بخوانید و با دستگاه درست کار کنید.
هرگز چیزی جز اسکناس را درون دستگاه پول شمار نگذارید. این جمله بدان معناست که همیشه قبل از جا گذاری اسکناس  در دستگاه، همه اسکناس ها را چک کنید تا مطمئن شوید هیچ شی خارجی جز اسکناس وجود نداشته باشد حتی نخ های چسبیده به اسکناس یا چسب های شیشه ای می توانند به دستگاه پولشمار آسیب وارد کنند.
وقتی از دستگاه پولشمار استفاده نمی کنید، آن را خاموش کنید. این اقدام موجب افزایش طول عمر دستگاه اسکناس شمار می شود. محفظه ورودی و خروجی اسکناس شمار و گیره های شمارنده را پس از هربار استفاده با دستمال خشک و پاکیزه تمیز کنید. برای رسیدگی و  نگهداری بهتر می تواند روی دستگاه را با استفاده از کاور بپوشانید تا از ورود گرد و غبار به داخل دستگاه پولشمار جلوگیری کند.چه زمانی دستگاه اسکناس شمار را تمیز کنیم؟
اگرچه برای نگهداری بهتر دستگاه پولشمار، پس از هربار استفاده دستگاه پولشمار را تمیز می کنیم اما فقط بخشی از دستگاه اسکناس شمار را تمیز می کنیم نه تمام دستگاه را. در واقع، می بایست داخل دستگاه پولشمار را نیز هفته ای یک بار تمیز کرد یا اگر کارکرد دستگاه پول شمار بسیار بالاست باید نسبت به زمان تمیز کردن دستگاه اسکناس شمار آگاهی داشته باشیم. عملکرد اشتباه، شمارش اشتباه مجموع اسکناس ها، نشماردن و یا رد کرد اسکناس، همه ی اینها نشانگر کثیفی دستگاه پولشمار است.استفاده از دستگاه دمنده  
می توانید دستگاه پولشمار را با استفاده از دستگاه های دمنده که هوا را به صورت فشرده خارج می کنند، استفاده کنید. با وجود دستگاه دمنده می توانید داخل دستگاه پولشمار را از وجود گرد و غبار پاک کنید. مطمئن شوید که پس از هربار استفاده از دستگاه دمنده، تمامی شاخه ها و سنسورها عاری از گرد و غبار شده باشند. دفترچه راهنما استفاده از دستگاه دمنده را حتما مطالعه کنید چرا که استفاده اشتباه از این دستگاه ممکن است به دستگاه اسکناس شمار آسیب بزند و حتی خطرناک باشد.کارت های پاک کننده
موثرترین راه تمیز کردن دستگاه پولشمار استفاده از کارت های پاک کننده دستگاه اسکناس شمار است. کارت تمیزکننده برای از بین بردن گرد و غبار کاغذ، جوهر ناشی از شمارش و کثیفی طراحی شده است و دنده ها، گیره ها، لنزهای تشخیص دهنده، صفحه های آهنی را تمیز می کند و چرخ دنده ها را نیز تقویت می کند. تنها کاری که می بایست از سوی شما انجام شود، جاگذاری کارت درون دستگاه پولشمار است و باقی کار را کارت انجام می دهد. مانند اسکناس درون دستگاه پول شمار می چرخد و همه ی دستگاه را تمیز می کند. کارت را چندین بار درون دستگاه اسکناس شمار به حال پشت و رو قرار دهید تا زمانی که به صورت کامل دستگاه اسکناس شمار تمیز شود.


منبع: CashTechCurrency
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :