راهنمای خرید پول شمار

9 / 10
از 6 کاربر

پولشمار یکی از حساس ترین سیستم های بانکی و فروشگاهی می باشد که دقت شمارش در آن مهم ترین بخش یک دستگاه پول شمار می باشد چرا که پول شماری که مورد استفاده قرار میگیرد اگر دقت کافی را نداشته باشد احتمال بروز خطا در شمارش امکان پذیر است ، مثلا فرض کنید که در یک بسته 5000 تومانی فقط 2 عدد خطا داشته باشد در این صورت حداقل روزی 10.000 تومان زیان می دهد پس بنابراین می بایست قبل از خرید پول شمار این نکته را به یاد داشته باشید .

نکته بعد که باید قبل از خرید پول شمار باید خاطر نشان کرد امکانات دستگاه است . پولشمار مورد نظر باید امکان تشخیص اسکناس جعلی را داشته باشد و یا به طور اتوماتیک در حین شمارش ، پول های تقلبی را خارج کند . باید توجه داشت که این امر فقط بر روی جنس کاغذ پول عمل می کند و در قبال چک این عمل صورت نمیگیرد .

باید در نظر بگیرید که علاوه بر قیمت پول شمار ، تسمه ای و یا غلطکی بودن سیستم امری می باشد که باید به آن توجه کرد چرا که عمر دستگاه های غلطکی بیشتر از اسکناس شمار تسمه ای بوده و در صورت پاره شدن یک تسمه شما بدون پول شمار نمی مانید در صورتی اسکناس شمار تسمه ای پس از اینکه یکی از تسمه های آن پاره شود دستگاه از کار افتاده و باید به مراکز تعمیر پول شمار مراجعه نمایید .

اسکناس شمار ایرانی بهتر است یا خارجی ؟

سیستم پول شمار طوری طراحی شده است که به طور مرتب نیاز به سرویس ، گرفتن باد و تمیز کردن سنسور های آن است . لذا زمان خرید پول شمار دستگاهی را انتخاب کنید که دارای گارانتی معتبر بوده تا در زمان معیوب بودن آن با مشکل مواجه نشوید زیرا دستگاه شما می بایست قطعا هر 3 سال 1 بار از هر لحاظ به خصوص تنظیم دهانه کشش سرویس شود . حال اگر شما از دستگاه های خارجی استفاده کنید به دلیل اینکه ممکن است قطعات آن گران و یا در دسترس نباشد برای تعمیر آن از قطعات پول شمار اوراقی استفاده میشود .

پیشنهاد ما این است که قبل از خرید پولشمار به نکات ذکر شده توجه داشته و در صورت نیاز از کارشناسان ما مشاوره بگیرید .

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :